BLOG

2021-11-12

Woliera dla kota – rodzaje oraz ceny


Budowa woliery jest często jedynym sposobem dania kotom namiastki „wolności”, jeśli mieszkamy w domu a zabezpieczenie całego ogrodzenia nie wchodzi w grę ze względów ekonomicznych lub technicznych.


Rodzaje wolier:

Woliery dla kotów dzielą się na wolnostojące i przydomowe, gdzie część budynku stanowi jedną ze ścianek.

Do podstawowej sprawy należy decyzja, czy konstrukcja ma być drewniana, czy metalowa. Za jedną i drugą przemawiają różne względy, obie również mają swoje wady. Jeśli chodzi o ceny i czas wykonania to są one bardzo często porównywalne.

Konstrukcja metalowa będzie docelowo trwalsza i „delikatniejsza” w ogólnym odbiorze. Jest również niepalna. Dodatkowo, przy odpowiednim montażu, taka woliera będzie prostsza do zdemontowania i bardziej mobilna. Wadami metalowego wybiegu są mniej estetyczny wygląd oraz wymóg częstej renowacji i malowania (co około 2 lata).

Woliera z drewna ma w większości przypadków o wiele atrakcyjniejszy wygląd niż metalowa (choćby ze względu na dopasowanie wizualne i kolorystyczne do podbitki, jeśli mamy do czynienia z konstrukcją przydomową). Konieczność użycia do jej budowy grubych belek (około 10 na 10 cm) podnosi jej cenę. Jest ona również mniej trwała (podatna na gnicie i próchnienie bez odpowiedniej impregnacji) oraz trudniejsza w demontażu i ewentualnym transporcie.

W przypadku drewnianej i metalowej konstrukcji niezbędne będzie osadzenie elementów w specjalistycznych kotwach, wbijanych do ziemi. Konstrukcja metalowa może zostać ewentualnie zamocowana przy użyciu betonowych bloczków.

Do budowy bezpiecznej woliery konieczne jest użycie trwałej siatki, czy to polietylenowej, czy stalowej ocynkowanej – w przypadku większych hodowli. Najczęściej wybieranymi oczkami siatek są te o wymiarze 4 x 4 cm (polietylenowe) lub 5 x 5 cm (stalowe).

Siatką obudowujemy całą konstrukcję, także od góry, tworząc zadaszenie. Można zastanowić się także nad przykryciem części zadaszenia przed deszczem, przy użyciu płyt. Ostatnim ale bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym jest montaż furtki/drzwi z odpowiednią, dwustronną zasuwą.

Warto zastanowić się nad wyposażeniem woliery w półki, schodki, hamaki czy konary. Na pewno umili to i wzbogaci doznania kotów podczas przebywania w wolierze.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące wyceny, czy doboru odpowiedniej do miejsca zamieszkania, typu woliery, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.


Woliera dla kota cena:


Do wyceny potrzebne jest podanie oczekiwanych wymiarów, informacja o ilości furtek i kilka poglądowych zdjęć terenu, czy domu. Jeśli zdjęcia okażą się niewystarczające, ustalimy termin wizji lokalnej korzystny dla obu stron.

Koszt budowy może się wahać w zależności od wielkości woliery i ukształtowania terenu - od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy mieć na uwadze, że nie ma sensu budowanie wybiegu o wymiarach mniejszych niż 4 m długości, 2 m szerokości i 3 m wysokości. Taka woliera będzie minimalnym wybiegiem dla większości kotów.

Woliera dla kota – rodzaje oraz ceny

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


OlsztynOlsztyn

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


Gorzów WielkopolskiGorzów Wielkopolski

T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

2