Siatka dla kota na balkon i okno Warszawa

Warszawa - Montaż siatki na okna oraz balkon

Od sezonu 2020 r. dodajemy do listy naszych oddziałów także Warszawę z miastami ościennymi. Mają na to wpływ zwiększona liczba zapytań oraz coraz większe zainteresowanie naszą techniką montażu bezinwazyjnego – opartego na stelażach opartych na profilach stalowych lub aluminiowych. 

Siatka na balkon dla kota

Ochrona balkonu siatką jest czynnością wymagającą więcej umiejętności i narzędzi niż w przypadku okna.

Podstawowym zagadnieniem jest wybór odpowiedniej siatki i materiałów montażowych. Na rynku występuje kilka rodzajów siatek. Należy odrzucić te wykonane z nylonu (transparentne) jako najmniej trwałe. Stosowanie siatek polietylenowych (ze wzmocnionym splotem lub drucikiem) jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy połączyć wytrzymałość z estetyką.

Najsolidniejsza jest siatka metalowa – jej instalacja wiąże się z dużym kosztem i w większości przypadków instalacja jest niemożliwa do wykonania ze względów technicznych, wizualnych i przestrzegania przepisów ppoż.

 

Siatka na okno dla kota

Kocia ciekawość sprawia, że zwierzęta mogą wyjść z domu nawet przez uchylone okno. Zdarza się, że kot podejmując taką próbę, zakleszczy się w uchylonym oknie. Może się to skończyć uszkodzeniem kręgosłupa lub uduszeniem. Najpopularniejsza formą obrony przed tym zdarzeniem jest siatka z polietylenu ze wzmocnionym splotem. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż siatki w całym świetle okna (zostaje wówczas wolny parapet zewnętrzny), ale można zabezpieczyć tylko jedno skrzydło.
Alternatywą wobec siatki mogą być kratki, montowane z boków albo na górze okna, tak aby zasłaniały przestrzenie, powstałe po jego uchyleniu. To dobry sposób na zabezpieczenie okna, jeśli mamy w zwyczaju jedynie je uchylać, zamiast otwierać na pełną szerokość.
Pamiętaj! Nawet najbardziej mocna moskitiera nie daje gwarancji 100 % skuteczności zabezpieczenia.

Siatki dla kota bez wiercenia - bezinwazyjny montaż w Warszawie

Zamontowanie siatki ochronnej z wierceniem w elewacji, samodzielnie jest możliwe, wymaga jednak umiejętności manualnych.
Jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi, budowa balkonu jest niestandardowa (brak zadaszenia, nieregularne wymiary), a usytuowanie wysokie – konieczne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy. Najbardziej skomplikowany jest montaż bezinwazyjny – bez możliwości wiercenia w elewacji, barierkach, podłodze.

W tym przypadku należy stworzyć stelaż z profili stalowych/aluminiowych, mocowanych za pomocą uchwytów antenowych i zaciskowych. Do takiej konstrukcji mocowana jest linka stalowa, naciągana śrubami rzymskimi. Siatkę dopinamy za pomocą ocynkowanych pierścieni. Po ewentualnym demontażu na elewacji i balustradzie nie pozostają żadne ślady, jak ma to miejsce stosując przyklejane uchwyty (pomijając ich nietrwałość i niską estetykę). Pamiętaj! Montaż bezinwazyjny ze względu na to, że jest często dwa razy droższy od inwazyjnego, ma sens tylko w przypadku nowych elewacji i tych po remontach, objętych 3 lub 5 – letnią gwarancję.

Montaż siatki na balkon oraz okno w Warszawie - Wycena

Od czego zależy wycena – od wielkości balkonu/okna/tarasu; stopnia skomplikowania montażu; wyboru między instalacją inwazyjną i bezinwazyjną; zadaszeniem i jego brakiem; dojazdu do miasta spoza naszych oddziałów, etc.

 

TOP PROTECT

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


T: 664 131 617

E: bydgoszcz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Tuchola, Świecie, Brodnica, Chełmno, Solec Kujawski, Golub - Dobrzyń, Żnin, Kcynia

T: 533 995 970

E: gdansk@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Lębork, Tczew, Wejherowo, Słupsk, Malbork, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Chojnice, Kwidzyn

T: 664 131 617

E: poznan@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Poznań, Gniezno, Konin, Kalisz, Piła, Ostrów Wlkp., Leszno, Swarzędz, Września, Jarocin, Środa Wlkp.

T: 533 995 970

E: szczecin@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Police, Szczecinek, Wałcz, Stargard, Świnoujście

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Warszawa, Ząbki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Łomianki, Wołomin, Legionowo, Marki

T: 664 131 617

E: lodz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Łódź, Kutno, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Łowicz

2