Woliery dla kotów

Woliery dla kotów

Budowa woliery to świetna alternatywa dla wyprowadzania kotów na spacer, szczególnie gdy mieszkają Państwo poza miastem i jesteście posiadaczami domu, czy ogródka przyblokowego. Z doświadczenia wiemy, że nie ma sensu stawianie wybiegu o wymiarach mniejszych niż 3 m długości, 2 m szerokości i 2 m wysokości. Taka woliera będzie za ciasna dla większości kotów.

Woliery - konstrukcja i budowa:

Przed przystąpieniem do realizacji należy zdecydować, czy konstrukcja ma być drewniana, czy metalowa. Za jedną i drugą przemawiają różne powody. Obie również mają swoje wady. Konstrukcja metalowa będzie na pewno trwalsza i niepalna. Dodatkowo, gdy profile zostaną połączone śrubami (o ile będzie to możliwe ze względów konstrukcyjnych), woliera stanie się stosunkowo prosta do zdemontowania i mobilna. Wadami metalowego wybiegu jest potrzeba dość częstej renowacji i malowania (co 2-3 lata).

Woliera - konstrukcja drewniana czy metalowa (aluminiowa):

Woliera z drewna ma zazwyczaj o wiele atrakcyjniejszy wygląd niż metalowa czy aluminiowa. Jednak konieczność użycia do jej budowy grubych drewnianych belek, podnosi jej cenę. Jest ona również mniej trwała (podatna na gnicie i próchnienie) oraz trudniejsza w demontażu i ewentualnym transporcie. W przypadku domu z drewnianą podbitką, profesjonalny montaż woliery (z doborem odpowiedniego koloru) sprawia, że staje się ona częścią Państwa domu. Należy pamiętać także o zabezpieczeniu woliery nie tylko nad powierzchnią ziemi, lecz także i pod nią. Jedną z najlepszych metod jest wpuszczenie w ziemię stalowej siatki lub odpowiedniej szerokości blachy.

Nasza firma stosuje tylko sprawdzone i bezpieczne siatki polietylenowe lub metalowe. Wielkość oczek należy dobrać tak, aby kot nie był w stanie włożyć w nie głowy. Najczęściej używa się siatek o oczkach 4 x 4 cm lub 5 x 5 cm.. Warto zastanowić się także nad instalacją drzwi z profili ocynkowanych, szczególnie jeśli woliera jest wolnostojąca.

MONTAŻE WYKONUJEMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI.

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


T: 664 131 617

E: bydgoszcz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Tuchola, Świecie, Brodnica, Chełmno, Solec Kujawski, Golub - Dobrzyń, Żnin, Kcynia

T: 533 995 970

E: gdansk@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Lębork, Tczew, Wejherowo, Słupsk, Malbork, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Chojnice, Kwidzyn

T: 664 131 617

E: poznan@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Poznań, Gniezno, Konin, Kalisz, Piła, Ostrów Wlkp., Leszno, Swarzędz, Września, Jarocin, Środa Wlkp.

T: 533 995 970

E: szczecin@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Police, Szczecinek, Wałcz, Stargard, Świnoujście

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Warszawa, Ząbki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Łomianki, Wołomin, Legionowo, Marki

T: 664 131 617

E: lodz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Łódź, Kutno, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Łowicz

2