BLOG

2018-11-06

Otwórzmy kotom balkony – byle bezpiecznie.


Szansa wyjścia na balkon jest dla kotów, od urodzenia przebywających w mieszkaniach, jedyną możliwością na poznanie nowych zapachów, dźwięków, zaczerpnięcie świeżego powietrza, poobserwowanie świata z innej perspektywy. Ale w tym momencie zaczyna się dylemat – czy przebywanie na balkonie jest bezpieczne? U wielu kotów, które po raz pierwszy zostały wypuszczone na balkon, budzi się instynkt łowczy. Zwierzęta potrafią długo obserwować owada siedzącego na poręczy i zaatakować go w każdym momencie. To dla kota doskonała zabawa, ale i ogromne zagrożenie wypadnięcia.

Wydaje się, że zabezpieczenie balkonu siatką to sprawa oczywista, ale wielu właścicieli zapomina o tym fakcie, także z obawy o względy estetyczne.. Koty to bardzo zwinne zwierzęta, dlatego nie wolno pozostawić im nawet małej przestrzeni, przez którą mogłyby próbować wydostać się na zewnątrz.

Pamiętajmy, żeby przy ochronie balkonu korzystać z porad specjalistycznych firm, które dobiorą odpowiednie mocowania i typy siatek. Na rynku istnieje możliwość kupienia zestawów do samodzielnego montażu, ale tylko niektóre z nich są godne polecenia i sprawdzają się tylko w przypadku balkonów typu loggia.

Pamiętaj – nie ufaj przyklejanym uchwytom/zaczepom – w przypadku wspinania się kotów nie są w stanie ich utrzymać.

Zalecane jest zostawienia na balkonie zabawek i innych przedmiotów, które skupią kocią uwagę. Dzięki temu chociaż częściowo eliminujemy ryzyko pomysłu ucieczki z balkonu z tzw. nudów. Konieczne jest także usunięcie z balkonu roślin, które są dla kotów niepożądane.

Koty, przyzwyczajone do ciepłego mieszkania, nie powinny zbyt długo przebywać na balkonie w czasie chłodnej, deszczowej pogody oraz silnego wiatru – istnieje ryzyko przeziębienia lub zrażania się do przebywania na zewnątrz.

Warto także wspomnieć o kluczowej zasadzie - kot powinien wychodzić na balkon tylko w sytuacji, gdy właściciel jest w domu. Istnieje wtedy możliwość sprawdzenia, czy ze zwierzęciem nie dzieje się nic złego – nie dajmy się zwieść stereotypowemu myśleniu, że koty mają siedem żyć ….

cat-1455463_1920.jpg

metadata: Otwórzmy kotom balkony – byle bezpiecznie – siatkidlakotow.pl

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


T: 664 131 617

E: bydgoszcz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Tuchola, Świecie, Brodnica, Chełmno, Solec Kujawski, Golub - Dobrzyń, Żnin, Kcynia

T: 533 995 970

E: gdansk@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Lębork, Tczew, Wejherowo, Słupsk, Malbork, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Chojnice, Kwidzyn

T: 664 131 617

E: poznan@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Poznań, Gniezno, Konin, Kalisz, Piła, Ostrów Wlkp., Leszno, Swarzędz, Września, Jarocin, Środa Wlkp.

T: 533 995 970

E: szczecin@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Police, Szczecinek, Wałcz, Stargard, Świnoujście

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Warszawa, Ząbki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Łomianki, Wołomin, Legionowo, Marki

T: 664 131 617

E: lodz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Łódź, Kutno, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Łowicz

2