BLOG

2019-11-06

Zabezpieczenie okna przed wypadnięciem kota


Ochrona okien jest tak samo ważną powinnością właścicieli kotów, jak zabezpieczenie balkonu, szczególnie wtedy, gdy tylko je chcemy udostępnić kotu, jako kontakt ze światem zewnętrznym.

W większości przypadków upadek nawet z niewielkiej wysokości kończy się tragicznie: złamaniem kończyn, obrażeniami wewnętrznymi, złamanym kręgosłupem, a w najgorszym przypadku śmiercią. Nieprawdziwa jest teza, że jeśli kot raz wypadnie z okna czy balkonu, to się przestraszy i nigdy więcej tego nie zrobi. Koty mają bardzo silny instynkt łowiecki, kiedy za oknem przelatują owady, nie myślą o niebezpieczeństwie, tylko polują - skaczą.

Na rynku jest kilka metod zabezpieczenia okien, ale tylko te z zastosowaniem siatek polietylenowych (a w skrajnych przypadkach metalowych), dają pewność ochrony. Moskitiery nie stanowią zabezpieczenia dla kota, bo łatwo się drą, a ich stelaże są mało odporne na napieranie. Z kolei krata na oknie ma zbyt duże przestrzenie i nie zapewnia odpowiedniej bariery.

Montaż siatki polietylenowej w oknie polega na stworzeniu stelażu z linki stalowej, śrub rzymskich, driv do styropianu (jeśli jest taka potrzeba) i haków sufitowych. W tym przypadku istnieje możliwość zostawienia dla kota wolnego parapetu zewnętrznego. Innym sposobem jest instalacja siatki bezpośrednio do zewnętrznej ramy okiennej.

Montaże bezinwazyjne (bez ingerencji w elewację) są w większości przypadków mało możliwe do realizacji, jeśli chcemy zapewnić kotom 100 % bezpieczeństwo.

Do stelażu z linek stalowych dopinana jest siatka za pomocą ocynkowych pierścieni. Najbardziej odpowiednia jest siatka o oczku 4 x 4 cm, wzmocnionym splocie 1,5 mm, w kolorze piaskowym. Jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV przez okres około 10 lat.

Ochrona uchylnych okien

Kolejnym niebezpieczeństwem czyhającym na koty w przypadku okien jest zostawianie ich uchylonych podczas naszej nieobecności. W internecie można znaleźć wiele opisów i filmików, obrazujących konsekwencje takiej nieostrożności.

W celu ich zapobiegania wystarczy zamontować ograniczniki lub kratki pionowe i poziome. Są to rozwiązania stosunkowo niedrogie a dające pewność ochrony naszych kotów przed powieszeniem lub zaklinowaniem w oknach.

ochrona-uchylnych-okien.jpg

metadata: Zabezpieczenie okna przed wypadnięciem kota, ochrona uchylnych okien – siatkidlakotow.pl

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


T: 664 131 617

E: bydgoszcz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Tuchola, Świecie, Brodnica, Chełmno, Solec Kujawski, Golub - Dobrzyń, Żnin, Kcynia

T: 533 995 970

E: gdansk@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Lębork, Tczew, Wejherowo, Słupsk, Malbork, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Chojnice, Kwidzyn

T: 664 131 617

E: poznan@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Poznań, Gniezno, Konin, Kalisz, Piła, Ostrów Wlkp., Leszno, Swarzędz, Września, Jarocin, Środa Wlkp.

T: 533 995 970

E: szczecin@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Police, Szczecinek, Wałcz, Stargard, Świnoujście

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Warszawa, Ząbki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Łomianki, Wołomin, Legionowo, Marki

T: 664 131 617

E: lodz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Łódź, Kutno, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Łowicz

2