BLOG

2020-01-09

Balkon bezpieczny dla kota - jak go zaaranżować


Koty chcą przebywać na balkonie bez względu na porę roku - wygrzewać się w słońcu, lub przebywać wśród roślin, jeśli go akurat brak. Jednak najbardziej uciążliwy i stresujący dla właścicieli jest fakt, że lubią poruszać się po balustradach, skąd często spadają, robiąc sobie krzywdę.

Poniżej kilka porad jak urządzić balkon bezpieczny dla kota:

Koty a kwiaty balkonowe

Trawa podgryzana przez koty pomaga pozbyć się kłaków, które zostały połknięte podczas mycia futra. W zastępstwie trawy występują inne rośliny / kwiaty balkonowe. Dlatego warto zainteresować się faktem, które z roślin hodowanych na balkonach są trujące dla naszych czworonogów (np. azalia, bluszcz, cis, bukszpan, konwalia, barwinek, psianka, bieluń). W przypadku objawów zatrucia, należy jak najszybciej zawieźć zwierzę do weterynarza.
Najbardziej komfortową sytuacją jest, gdy kot ma utrudniony dostęp do kwiatów. Można w tym celu zawiesić skrzynki na zewnątrz balkonu, a od wewnątrz odgrodzić je siatką.

Warto także wysiewać w płaskiej doniczce specjalną trawę dla kota. Jej nasiona dostępne są w sklepach dla zwierząt, ale także w ogrodniczych. W celu zniechęcenia kota do wchodzenia do dużej skrzyni z roślinami. można powsadzać w ziemię cienkie, lekko zaostrzone patyczki o gęstym rozmieszczeniu.

Na szczęście większość kotów na balkonie zachowuje się spokojnie i woli raczej obserwować ptaki i owady, niż zajmować się roślinami.

Niebezpieczne przebywanie na balkonie.

Konsekwencją braku siatki na balkonie może być upadek z dużej wysokości, który często kończy się poważną kontuzją lub nawet śmiercią. Nawet jeśli kot spadnie na przysłowiowe cztery łapy, to w panice zgubi się, nie mogąc znaleźć drogi do mieszkania.

Aby uniknąć tych niebezpieczeństw, należy zabezpieczyć balkon siatką polietylenową lub metalową. Warto zlecić montaż siatki profesjonalnej firmie, dającej pewność skuteczności wykonanej ochrony.

Innym niebezpieczeństwem są okna uchylne pozostawione bez kontroli podczas naszej nieobecności. Rozwiązaniem tego problemu są ograniczniki lub kratki poziome i pionowe - możemy swobodnie uchylić okno, pozostawiając tylko wąską szparę, w której kot się nie zmieści.

W przypadku okien otwieranych na oścież, najlepiej zamontować siatkę we wnęce, kryjąc całą jego otwór.

Drapaki i zabawki

Podobnie, jak w przypadku wnętrza mieszkania / domu, warto wyposażyć balkon w drapak kupiony np. w sklepie zoologicznym lub zwykły pieniek. Nie należy zapominać także o zabawkach - od tuneli po imitacje myszek.

bezpieczny-balkon-dla-kota.jpg

metadata: Jak wybrać siatkę na balkon i okno dla kota – siatkidlakotow.pl

NASZE ODDZIAŁY

W ostatnich latach poszerzyliśmy obszar naszych działań o Łódź, Poznań oraz Gdańsk, Gdynię, Sopot. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Siatki balkonowe. Montaże wykonujemy przez cały rok, na terenie całej Polski.


T: 664 131 617

E: bydgoszcz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Grudziądz, Tuchola, Świecie, Brodnica, Chełmno, Solec Kujawski, Golub - Dobrzyń, Żnin, Kcynia

T: 533 995 970

E: gdansk@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Lębork, Tczew, Wejherowo, Słupsk, Malbork, Starogard Gdański, Reda, Rumia, Chojnice, Kwidzyn

T: 664 131 617

E: poznan@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Poznań, Gniezno, Konin, Kalisz, Piła, Ostrów Wlkp., Leszno, Swarzędz, Września, Jarocin, Środa Wlkp.

T: 533 995 970

E: szczecin@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Police, Szczecinek, Wałcz, Stargard, Świnoujście

T: 664 131 617

E: olsztyn@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Olsztyn, Ełk, Elbląg, Giżycko, Ostróda, Szczytno


T: 533 995 970

E: gorzow@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Krajeńskie

T: 664 131 617

E: warszawa@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Warszawa, Ząbki, Józefów, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Łomianki, Wołomin, Legionowo, Marki

T: 664 131 617

E: lodz@siatkidlakotow.pl

Montaż siatki dla kota: balkon, okno

Łódź, Kutno, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Zgierz, Łowicz

2